BOTALAJMI FUNDIT

Stuhia shkatërrimtare godet ishullin grek, nisin evakuimet urgjente

Pak ditë më parë media gjermane “focus.de” paralajmëroi reshje të dendura shiu dhe përmbytje të mëdha në Greqi dhe Shqipëri, duke bërë thirrje që qytetarët të merrnin masa për të mos rrezikuar jetën.

Paralajmërimi ishte i saktë, pasi ishulli grek Evia është përballur ditën e sotme me një stuhi shkatërrimtare dhe përmbytje masive. Era e fuqishme ka shkulur edhe çatitë e shtëpive, ndërkohë që disa banesa janë përmbytur nga uji.

Marketing në FieriWeb

“Dhjetëra shtëpi janë përmbytur; përrenjtë dolën nga shtrati edhe pse shiu zgjati vetëm disa orë. Kjo është shenjë se ky dimër ka për të qenë shumë i ashpër”, u shpreh guvernatori George Kelaiditis.

Fatmirësisht nuk ka persona të lënduar apo të vdekur, ndërkohë që autoritetet kanë nisur evakuimet urgjente të banorëve.

Marketing në FieriWeb

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button