MOTITË NDRYSHME

Vranësira, kthjellime dhe reshje shiu në pjesë të ndryshme të territorit, ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

Vendi ynë do të përfshihet nga moti i qëndrueshëm duke sjellë në orët e para të ditës alternime kthjellimesh të cilat do të krijojnë moment ku do të ketë reshje shiu në zona jugore të vendit. 

Po ashtu edhe në pjesën tjetër të ditës gjatë gjithë territorit, moti do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira të vazhdueshme në pjesë të ndryshme të vendit. 

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Temperaturat do të ulen në mëngjes por do të rriten gjatë mesditës duke luhatur vlerat nga -5 gradë deri në 14 gradë celcius.
Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km për orë nga drejtimi jugor, jug-lindor duke krijuar në det dallgëzim deri në 4 ballë.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button