BOTACOVID-19

E frikshme! Dy muaj i intubuar, humbi 42 kg prej Covid, shikoni si është transformuar atleti kampion në bodybuilding

Atleti kampion në bodybuilding, Vassilis Mointinis ishte shumë pranë vdekjes për shkak të Covid-19.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Pavarësisht fizikut të tij të palestruar, Mointinis ka treguar sesi kaloi dy muaj i intubuar duke humbur 42 kilogramë. Mediat e huaja shkruajë se ai sot peshon vetëm 62 kg, ndërsa vetë ai rrëfen se edhe pse ka dalë nga intubimi ka ende probleme me lëvizjen dhe frymëmarrjen.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

“Kam ende mbetje në mushkëri, kjo është ajo që të lë koronavirusi siç më thotë mjeku pulmonolog”, tha atleti

Vassilis Mointinis duke folur në televizionin “ANT1”, u shpreh se: “Nuk pata kohë të vaksinohem sepse u operova. Unë u sëmura më 27 maj dhe kisha lënë datën e marrjes së dozës së parë më 2 qershor. Të gjithë duhet të vaksinohen.”

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Duke iu referuar rastit të atletit, profesori i pneumologjisë, Nikos Tzanakis, theksoi: “Nuk mund t’ju përshkruaj gjendjen që këta njerëz përjetojnë me muaj të tërë”.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button