BOTA

E rëndë në Itali, rrëzohet avioni privat, humbin jetën 8 persona me tyre dhe një fëmijë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një avion privat me 8 persona në bord është rrëzuar.

Bëhet me dije se avioni ka rënë në një ndërtesë që ishte në ndërtim dhe është përfshirë nga flakët, si pasojë kanë humbur jetën të 8-të personat që ndodheshin në bord, mes tyre dhe një fëmijë.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Aeroplani ishte nisur nga aeroporti Linate i Milanos, drejtuar për në Sardenjë, me shtatë pasagjerë dhe pilotin.

Sipas mediave italiane, të tetë personat në bordin e aeroplanit që u rrëzua në juglindje të Milanos janë të vdekur.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button