AKTUALITETVIDEO

FIER/ I jepet fund problematikes disa vjeçare te mbetjeve urbane. (VIDEO)

Kete te diele ka nisur nga puna stacioni i transferimit te mbetjeve, nje pike grumbullimi,e cila do te kompresoj mbetjet e me pas i dergon ato drejt inceneratorit.

I pranishem ka qene dhe kryetari bashkise Fier Armando Subashi ,i cili ka folur para gazetareve per rendesine madhe te ketij stacioni i ndertuar sipas nje modeli Amerikane

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Paralel me kete proces eshte bere edhe nje studim ne fushen e mbetjeve ne mbrostar, e mbyllur tashme, per te pare mundesine e transformimit te saj dhe mbjelljen e te gjithe siperfaqes me peme.

Fusha e mbetjeve ne Fier u perfshi nga flakwt pak kohe me pare, cka e detyroi bashkine e Fierit ta mbyllte perfundimisht ate duke derguar mbetjet drejt inceneratorit te ri. Fieri dhe 9 njesite prodhojne me shume se 160 ton mbetje ne 24 ore te cilat do te grumbullohen ne kete pike e me pas do te dergohen drejt inceneratorit.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button