FUTBOLLKOMBËTARJASPORT

FORMACIONET ZYRTARE/ Edy Reja surprizon me Bajramin, këta janë 11 titullarët e KOMBËTARES kundër Hungarisë

Kombëtarja shqiptare e futbollit luan sot në 20:45 me Hungarinë në “Puskas Arena”, ku vetëm një fitore do t’i mbante gjallë shpresat e Shqipërisë për vendin e dytë në grup.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

UEFA ka bërë publike edhe formacionin zuyrtar të kuqezinjve, me trajnerin Edy Reja që ka surprizuar me 11-shen titullare.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Në portë do të jetë kapiteni Berisha, ndërsa në mbrojtje tekniku italian ka rreshtuar “murin” e zakonshëm, me Gjimshitin, Kumbullën dhe Ismajlin. Në të djathtë kthehet Elseid Hysaj, ndërkohë që në krahun e majtë do të rreshtohet Trashi.

Në mesfushë Gjasula dhe Bare e kanë vendin e sigurt, ndërsa këtë ndeshje Reja ka vendosur që të mos i besojë Bajramit, por në vendin e tij ka zgjedhur Endri Çekiçin. Në sulm Uzuni ka fituar vendin e titullarit pas paraqitjeve mjaft të mira, ndërkohë që rikthehet titullar edhe Sokol Cijkalleshi.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button