BOTA

FOTO/ Lindi me shenjën e madhe në fytyrë, vogëlushja 2-vjeçare i mbijetoi operacionit të rrallë për heqjen e saj

Një vajzë 2-vjeçare, e cila kishte një shenjë lindjeje në fytyrën e saj, e cila i ngjante maskës së Batman-it, i është hequr shenja në një operacion.

E vogla Luna Tavares-Fenner kishte një shenjë të madhe nevus që mbulonte hundën dhe qepallat e saj dhe kishte bërë vizita të rregullta në Rusi për t’u trajtuar.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Ajo kishte marrë terapi fotodinamike – një trajtim që nuk është ende i disponueshëm në SHBA.

Kirurgjia u krye në një klinikë në Krasnodar – një qytet rus afër Ukrainës mes tensioneve të larta midis dy vendeve.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Dhe ka pasur një rezultat të mire nga trajtimi mjekësor rus, për të cilin mjekët thonë se ka parandaluar kancerin e mundshëm të lëkurës për foshnjën.

“Ne kemi pasur vetëm gjashtë operacione për të hequr nevusin dhe kemi arritur ta zhdukim atë,” tha Dr Popov.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

“Pjesa kryesore mjekësore e detyrës është kryer. Kjo nuk do të thotë se kemi përfunduar trajtimin.

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button