KRONIKË

“I zunë pritë, e qëlluan me plumb në kokë dhe u larguan me automjetin e viktimës”, dinamika e vrasjes në Peqin: Makina e djegur është e autorëve

Një ngjarje kriminale tronditi Peqinin ditën e sotme teksa 35 vjeçari Albi Bashaliu është gjetur i vdekur në lagjen ku banonte. Kanë qenë banorët të cilët kanë dhënë lajmin për viktimën i cili gjendej i shtrirë në tokë ndërsa kishte marrë një plumb në pjesën e kokës. 

Makina e djegur është e autorëve. I kanë bërë pritë e kanë vrarë kanë djegur makinën e tyre e më ps kanë marrë makinën e viktimës dhe janë larguar. Kjo e fundit ende nuk është gjetur. Banorët konfirmojnë se kanë degjuar një të shtënë fare të vogël. 

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Leonard Bashalliu vrau me armë zjarri shtetasin Ylber Xhahysa, në ambientet e një lokali. Ndërkohë bëhet me dije se viktima nuk ka procedime të mëparshme penale apo më saktë nuk raportohet të ketë qenë i përfshirë në aktivitete të mëparshme kriminale. 

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button