BOTA

Ish anëtari i forcave speciale rrëfen punën e re: Paguhem për të vrarë “VIP”-a dhe për të grabitur vila luksoze 

Një ish-operativ i forcave speciale ka zbuluar se si paguhet për të grabitur pallatet e milionerëve, për t’u bërë pritë rojeve të armatosura, muret e shkallëve dhe për të tentuar të “vrasë” VIP-at.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Në një intervistë ekskluzive, Guillaume Vetier, 38vjeç, i tha The Sun se si ai është punësuar nga klientët e pasur për të provuar çdo mënyrë të mundshme për të depërtuar në pronat e tyre ose qarqet e sigurisë – dhe për t’i sulmuar ata.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Ekipi i tij është pothuajse i gjithë ish-personel i forcave speciale me një nivel të lartë trajnimi luftarak të ngushtë dhe përvojë në terren, të cilat ata i përdorin për të shmangur disa nga sistemet më të mira të alarmit dhe rojet e sigurisë në botë.

Ata më pas përdorin plumba bojë të rreme dhe “thika” me stilolaps për të simuluar një sulm ndaj klientëve të tyre për të treguar se sa afër mund të ishte afruar një ndërhyrës.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Guillaume, i cili është CEO i firmës së tij Golem Protection si dhe merr pjesë në misione në terren, tha: “Pothuajse i gjithë ekipi ynë përbëhet nga ish-forca speciale.

“Pra, puna jonë më parë ishte t’i godisnim njerëzit me të vërtetë. Dhe tani ne po i mbrojmë njerëzit. 

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

“Disa njerëz bëjnë testimin e penetrimit si ky, por ne jemi të vetmit në botë që po testojmë ekipin e mbrojtjes. Askush tjetër nuk po e bën këtë.

“Klientët tanë janë zakonisht personalitete, njerëz të biznesit të profilit të lartë ose VIP-a të pasur nga e gjithë bota.

“Ata na punësojnë sepse mund të kenë dyshime për sigurinë e tyre, mund të ndjejnë rrezik për jetën e tyre ose jetën e familjes, pronën, sendet apo edhe sekretet e tyre.

“Ne shpenzojmë shumë kohë duke vlerësuar pronën, duke parë çdo mënyrë të mundshme për të hyrë brenda. Është me të vërtetë si një operacion ushtarak dhe unë duhet të jem jashtëzakonisht i kujdesshëm për atë që them gjithmonë sepse nuk duam t’u japim ide të këqija njerëzve të këqij. .

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button