SHOWBIZ

“Ka kryer 3 vepra penale!” Avokatja tregon se sa vite burg rrezikon Hyseni me atë që i bëri Alvisës

Ngjarjet e ndodhur mbrëmjen e të shtunës në “Për’puthen Prime” kanë shkaktuar de bate të shumta në rrjetet sociale. Hyseni tha se ai dhe Alvisa janë ribashkuar pas hyrjes së tij në emision dhe se Alvisën e ka takuar në Vlorë,

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

së bashku me familjarët e saj, gjëra të cilat u mohuan nga Alvisa. Kjo e fundit ka mohuar raportin mes tyre dhe tha se Hyseni ka qenë i dhu n shëm me të dhe i ka bërë p re s ion me qëllimin e vetëm të largohet nga programi.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Sot te emisioni “Shqipëria Live” u diskutua gjithë kjo situata dhe një prej të ftuarëve ishte dhe avoktaja Megi Zonja, e cila foli nga aspekti ligjor.

“Hyseni ka konsumuar tre vepra p enale, siç është shk atë rrimi i pronës private, dh un a e ushtruar psikologjike, nëse ka pasur dh unë fizike në bazë të fotove duhet provuar.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Neni tjetër është përn djekja, neni 120A. Pra ka tre vepra p enale, që nqs flasim si jurist zotëria në fjalë i ka kryer vajzës. Në qoftë se një person do kishte konsumuar këto elementë të veprës p enale, absolutisht që masa e sigurimit duhet të ishte ar res t në bu rg.

Pjesa ‘dil nga emisioni ose do publikoj këto’ është një për n dekje dhe mesa dëgjoj nga vajza, kemi të bëjmë me përndjekje të vazhdueshme, që vajzës pa diskutim i ka dhënë probleme shëndetësore përderisa ajo arrin të shprehet në një program live.” ,- tregoi avokatja.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button