AKTUALITET

“Ka qenë ajka e kombit, politikanët e sotëm janë një çorbë”, nxjerrin kokën sërish nostalgjikët e Enver Hoxhës: Më i miri pas Skënderbeut

Një grup nostalgjikës të Enver Hoxhës kanë zhvilluar sot homazhe në Varrezat e Dëshmorëve, duke mbajtur në dorë portretin e ish-diktatorit.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Ata kanë thuruar lavde për ish-diktatorin, duke thënë se ai është figura më e rëndësishme në vendin tonë, pas Skënderbeut.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

“Është kapitulli më i rëndësishëm pas Skënderbeut, Enver Hoxha Skënderbeu, politikanët e sotëm janë një çorbë, nuk e di se kush është më i mirë dhe kush është më i keq”, u shpreh një prej nostalgjikëve.

Ndërkohë që mendimet e të tjerëve vijojnë:

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Enveri është udhëheqësi jonë, i bëri njerëz shqiptarët. 

Ky ka qenë ajka e kombit, ky është pas Skënderbeut dhe Ismail Qemalit.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Gjatë ditës së sotme janë mbajtur homazhe në “Varrezat e dëshmorëve” nga krerët më të lartë të shtetit, presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla.

Sot shënohen 77 vite nga çlirimi i vendit, datë që festohet gjithnjë e ndarë nga forcat politike në vendin tonë. PD kryen homazhe për Pavarësinë dhe çlirimin në të njëjtën ditë që është data 28 MNëntor, ndërkohë që të majtët përkujtojnë dy data.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button