AKTUALITET

“Nga reshjet e shiut, ka pasur dhe rënie gurësh në rrugë”, ARRSH thirrje shoferëve: Bëni kujdes

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) njofton në lidhje me gjendjen e rrugëve, pas reshjeve të dendura të shiut.

ARRSH thotë se gjatë mbrëmjes ka pasur rënie gurësh, por që është punuar me kontraktorë dhe se të gjitha akset janë të kalueshme.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

U bëhet thirrje shoferëve që të të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore.

“Reshjet e shiut kanë vijuar me intensitet gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit ⚠️ duke sjellë edhe rënie gurësh, drurë, materiale e inerte në rrugë 🛣 si në: Bajram Curri–Valbonë, Kukës–Ura e Zapodit, Kukës–Bushtricë, Elbasan-Gjinar, Librazhd-Steblevë, Qafë  Muzinë-Qafë Dushk–Peshkopi, Librazhd–Përrenjas,Elbasan–Qafë Thanë dhe në Llogara.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

🚜Kontraktorët kanë punuar gjatë natës për pastrimin e akseve 🚧

Të gjitha akset janë të kalueshme ✅

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

⚠️Përdoruesit e rrugës të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore 📵🚸 të reduktojnë shpejtësinë për shkak të lagështisë në rrugë 🚦” njofton ARRSH.

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button