AKTUALITETLAJMI FUNDIT

LAJMI FUNDIT/ Pezullohen nga detyra 6 policë të Korçës, mes tyre shefi i Komisariatit dhe ai i Qarkullimit

Pezullohen nga detyra 6 punonjës të policisë së Korçës, mes tyre shefi komisariatit Krenar Gjokutaj dhe shefi qarkullimit Kelmend Pikuli. Mësohet se 4 të tjerët janë punonjës të qarkullimit.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Burime bëjnë me dije se prokuroria e Tiranës ka hetuar kryesisht për veprën penale “ushtrim i ndikimit të paligjshëm” për shefat, ndërsa “shpërdorim detyre” për punonjësit e tjerë. Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për shefin e Komisariatit dhe pezullimin nga detyra.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Sipas informacioneve të siguruara, bëhet fjalë për 2 raste të kapjes së drejtuesve të mjeteve në shkelje administrative.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button