FASHIONSHOWBIZ

Mosha është vetëm një numër, 4 sekretet e bukurisë së Monica Belluccit

Mosha është vetëm një numër dhe nuk mund të ketë një shembull më të mirë për të konfirmuar atë frazë sot, nga Monica Bellucci, e cila ka ditëlindjen.

Po, Monica Bellucci mbushi 57 vjeç dje dhe vazhdon, pse jo të jetë Monica elegante, seksi, e bukur por më e pjekur që ju e mbani mend dekada më parë.

Marketing në FieriWeb

Ajo me siguri ka sekretet e saj të bukurisë, rregullat që ndjek dhe rezultati është që ajo të duket e mrekullueshme. Me rastin e ditëlindjes së saj, kujtojmë 5 sekrete të vogla bukurie që ajo i ka ndarë herë pas here në intervistat e saj.
5 sekretet e bukurisë së Monica Bellucci

-Pastrim

Marketing në FieriWeb

Pavarësisht nëse pikturon shumë ose aspak gjatë ditës së saj, Monica gjithmonë sigurohet që të bëjë heqjen e make up-it dhe të pastrojë fytyrën para se të shkojë në shtrat. Ajo bën të njëjtën gjë çdo mëngjes. Me këtë lëvizje ajo heq grimin dhe papastërtitë, duke lejuar që lëkura e saj të marrë frymë.

-Hidratimi

Hapi i nevojshëm pas pastrimit? Sigurisht, hidratimi, si në rutinën e bukurisë në mëngjes ashtu edhe në mbrëmje. Përveç kremit hidratues të ditës, ajo nuk mungon të aplikojë në fytyrë kremin e natës, i cili hidraton dhe “riparon” çdo dëmtim të lëkurës së saj nga sulmet e jashtme, duke kontribuar në procesin e rinovimit të qelizave. Në të njëjtën kohë, ajo sigurohet që të pijë shumë ujë gjatë gjithë ditës.

Marketing në FieriWeb

Ajo nuk e harron lëkurën në trupin e saj

Ashtu si me hidratuesin e fytyrës, kështu që çdo ditë ajo kujdeset të hidratojë trupin e saj duke aplikuar një locion trupi.

Kujdes i veçantë për buzët e saj

“Me ndihmën e tyre ju flisni, hani dhe puthni.” Në një frazë koncize, Monica shpjegon arsyet më themelore pse ajo përqendrohet në kujdesin e buzëve të saj. Dhe këtu, hidratimi është çelësi. Kështu që ajo sigurohet që të lagë vazhdimisht buzët për të shmangur dehidratimin dhe për të ruajtur pamjen e tyre rinore.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button