MOTITË NDRYSHME

Parashikimi i motit: Sot pasdite nisin reshjet e shiut, ja deri kur do zgjasin


Moti i kthjellët do të mbizotërojë në të gjithë vendin, deri pasditen e së martës. Më tej vranësirat do të vijnë në dendësim, për tu pasuar nga reshjet e shiut të cilat mëngjesin e së mërkurës do të prekin bregdetin, ndërsa në mbrëmje në pjesën më të madhe të vendit.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Ditën e enjte në të gjithë vendin reshjet do të jenë të vazhdueshme me intensitet mesatar dhe të lartë në pjesën jugore e atë bregdetare. Hera herës do të ketë rrebeshe shiu me rrufe. Ditën e premte intensiteti i reshjeve parashikohet i ulët e kryesisht në pjesën lindore të vendit.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Këto situata do të pasohen nga erë me drejtim juglindje-verilindje mesatare dhe hera herës e vrullshme në ditët me reshje gje që do të sjellë shtim të dallgëzimit në dete. Temperaturat do të pësojnë luhatjet e veta si më poshtë.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button