AKTUALITET

Publikohen fotot brenda burgut/ Ish ministri i Mjedisit, Lefter Koka në paraburgimin e qelisë 313

Së fundmi janë publikuar edhe foto nga qelia e burgut 313 ku po qëndron në paraburgim ish ministri i Mjedisit, Lefter Koka. Në pamjet e siguruara, ish ministri shihet gjatë momentit që ka dalë në oborr për t’u ajrosur.

Kujtojmë se Koka u arrestua me urdhër të SPAK dhe ndaj tij rëndojnë 3 akuza: shpërdorim detyre, pastrim parash dhe korrupsion. Prej shumë ditësh tashmë analistë dhe politikanë të shumtë e kanë konsideruar Lefter Kokën si një “kokë turku” të sakrifikuar nga kryeministri Edi Rama. 

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Ndërsa ish kryeministri Sali Berisha ka theksuar se në krye të aferës korruptive për të cilën akuzohet Lefter Koka qëndronte vetë kryeministri Rama.


Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button