AKTUALITET

PUBLIKOHEN FOTOT/ MISTERI i vdekjes së 4 turistëve rusë në Qerret, të afërmit deklarojnë se viktimat nuk konsumonin alkool dhe lëndë narkotike

Ngjarja e rëndë e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Hotel “Gloria” në Qerret të Kavajës, ku u gjetën të vdekur në rrethana ende të paqarta 4 turistë rusë, është në vëmendjen e çdo media të Rusisë.

Ato kanë publikuar fotot e dy prej viktimave, nënë e bijë, Nataliia dhe Ekaterina Burenkova, teksa bëhet me dije se vajza dhe i fejuari i saj që gjithashtu humbi jetën do të martoheshin së shpejti.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Ndërkohë, edhe pse fillimisht u tha se viktimat kishin vdekur pasi kishin konsumuar shumë alkool dhe lëndë narkotike, të afërmit e tyre shprehen se asnjë prej tyre nuk ishte përdorues i drogës apo alkoolit, duke mbushur me më shmë mister këtë ngjarje.

Ekspertiza mjeko-ligjore pritet të hedhë më shumë dritë mbi këtë ngjarje të rëndë, ku do të mësohet se cili ka qenë shkaku i vdekjes së 4 turistëve rusë.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button