AKTUALITETLAJMI FUNDIT

Shiti tek hasmi shokun e fëmijërisë, Prokuroria e Lezhës kërkon 30 vite burg për Mikel Alian

Prokuroria e Lezhës ka kërkuar dënimin me 30 vite burg të 42-vjeçarit Mikel (Gjovalin) Alia, i cili akuzohet për “Vrasje e krye në bashkëpunim”.

Mikel (Gjovalin) Alia është personi i vetëm i marrë i pandehur për vrasjen e Eri Zefit, i cili u ekzekutua më 2 tetor të 2019 në Zall Xhuxhë të Mirditës.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

42-vjeçari u zbulua që ishte bashkëpunëtorë në këtë vrasje përmes mesazheve, tabulateve telefonike e pamjeve filmike

Kujtojmë që ngjarja ka ndodhur më 1 tetorit të vitit 2019. Ekzekutimi i të riut dyshohet të jetë kryer për hakmarrje, pasi vëllai i viktimës është i dënuar vrasjen e një familjari të të akuzuarit.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Gjovalin (Mikel) Alia dhe Eri Zefi ishin shokë fëmijërie. Viktima ishte ngujuar që prej shkurtit 2019 për shkak se vëllai i tij Ndue Zefi vrau fqinjin e tyre Martin Ndrecën.

Pas kësaj ngjarjeje, familja Alia është ngujuar nga frika e hakmarrjes së familjarëve të Eri Zefit.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Mikel (Gjovalin) Alia akuzohet se nxori në pritë para atentatorëve Zefin, i cili u ekzekutua me breshëri plumbash.

Mbetet për t’u parë me sa vite burg do të dënohet 42-vjeçarin.

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button