RAJONI

Tragjedi në Greqi, makineria përplaset me vagonin e trenit, vdes një persona dhe plagosen 2 shtetas austriakë

Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë natës në linjat e hekurudhore në Greqi pasi ka ndodhur një dëmtim i një makinerie të përdorur nga një punishte austriake për punime të specializuara të lëmimit, me pasojë plagosjen me vdekje të një 41-vjeçari grek të punishtes.

Dy anëtarë të tjerë të ekuipazhit austriak, janë plagosur. Sipas Nikos Hairetas, drejtor menaxhues i STASY, dy personat fatmirësisht nuk kanë mbetur të plagosur rëndë dhe janë dërguar për të marrë një trajtim mjekësor, shkruajnë mediat greke.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Aksidenti ka ndodhur në linjën 1, kur një makinë e posaçme bluarëse që ishte nisur nga Kifisia ka dëmtuar frenat, për pasojë ka nisur të lëvizë në mënyrë të pakontrolluar, me shpejtësi deri në 60 km/h, para se të përplaset përfundimisht me një tren tjetër, në lartësinë e tij. Stacioni i Agios Nikolaos, i cili ishte vendosur nga shërbimi kompetent i STASY për të ndalur rrjedhën e tij.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button