BOTA

Ujëvara e Niagarës ndriçohet për të dytin vit radhazi me ngjyrat kuqezi.

Ujëvara e Niagarës, simboli i Kanadasë, i njohur në mbarë botën, u ndriçua mbrëmjen e 28 nëntorit për të dytin vit radhazi me ngjyrat e flamurit tonë kombëtar.

Ambasada e Shqipërisë në Kanada, ndau pamjet spektakolare të Ujëvarës së Niagarës veshur kuqezi, për nder të 109-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë dhe Muajit të Trashëgimisë Shqiptare në Ontario.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Ambasada e Shqipërisë në Kanada shprehu mirënjohje dhe falenderim të veçantë për Bordin e Ndriçimit të Ujvarës së Niagarës.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button