BOTA

VIDEO/ Pamje kaotike në qytetet e Hollandës, qindra njerëz protestojnë kundër masave të reja anti-COVID

Protesta të shumta janë regjistruar në Holandë, me qytetarët që janë kundër masave të reja anti-COVID. Në fotot e videot e publikuara në rrjete sociale, shihen qindra protestues duke hedhur gurë mbi policinë.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Nga ana tjetër, edhe efektivët janë kundërpërgjigjur duke lëshuar drejt turmës plumba gome dhe ujë.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Mirëpo, situata ka qenë më e qëndrueshme se disa ditë më parë, ku u plagosën tre persona me armë zjarri dhe u arrestuan tre të tjerë. Sakaq, vlen të përmendet se Holanda u bë vendi i parë në Evropën Perëndimore që aplikoi izolimin e pjesshëm për shkak të shtimit të rasteve me COVID-19.

Këto masa do të jenë në fuqi për të paktën tri javë, e planifikohen edhe masa tjera siç është kufizimi i hyrjes në disa lokacione për personat që nuk janë vaksinuar, shkruajnë mediat.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button