BOTA

Itali/ Shpërthen tubacioni dhe shembet ndërtesa katërkatëshe! 12 të zhdukur, mes tyre 3 fëmijë dhe një grua shtatzënë

Një tubacion ka shpërthyer duke shkaktuar shembjen e një ndërtese 4-katëshe në via Trilussa dhe dëmtime serioze në të paktën dy ndërtesa të tjera. Si pasojë rezultojnë të paktën 12 të zhdukur, duke përfshirë tre fëmijë dhe një grua shtatzënë.

Zjarrfikësit e Canicattì, Agrigento dhe Licata janë në duke punuar për të shuar flakët që janë zhvilluar dhe për të kërkuar për të zhdukurit.
Kryebashkiaku i Ravanusa-s, Carmelo D’Angelo, ka nisur një apel: “Kushdo që ka autocisternë dhe mjete mekanike na jep një dorë. Është një fatkeqësi.”

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button