AKTUALITET

KPK shkarkon pas 20 vitesh në detyrë gjyqtaren e Lushnjes, familjarët e saj e ngushëllojnë mes lotëve

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra Saemira Hilën, gjyqtare në Gjykatën e Lushnjes. Ajo nuk i ka kaluar të tre shtyllat e rivlerësimit të vettingut, veçanërisht në kriterin e pasurisë.

Në pamjet e siguruara nga LSA duket se si familjarët e përqafojnë të mërzitur pas vendimit të KPK, ndërkohë që gjyqtarja përpiqet që ta mbajë veten.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Saemira Hila e nisi karrierën në sistemin e drejtësisë në vitin 2000 dhe punonte prej gati dy dekadash si gjyqtare në Gjykatën e Lushnjes.

Analiza e pasurisë, e cila ka pezulluar gjyqtaren është një ndër tre shtyllat e rivlerësimit për gjyqtarët, së bashku me kontrollin e figurës dhe vlerësimin e aftësive profesionale.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button