COVID-19KOSOVAMJEKSIARAJONI

Lajmi i mirë: Pas shumë kohësh asnjë vdekje nga Covid-19 në Kosovë, ulet dhe numri i infektimeve

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka publikuar të dhënat për situatën pandemike për 24 orët e fundit.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Nga 2.347 testime kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, 30 qytetarë, ndërsa fatmirësisht pas shumë kohësh nuk është shënuar asnjë rast vdekje.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Janë shëruar 94 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 155.671

që nga fillimi i epidemisë.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Njoftimi i plotë i MSH:

07 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

-Në 24 orët e fundit janë dhënë 10.736 doza të vaksinës kundër COVID-19.

-Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.407.966 doza të vaksinës.

-Deri më sot 588.481 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

-Nga 2.347 testime, 30 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

-Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

-Sot janë shëruar 94 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 155.671

-Në total numri i rasteve aktive është 1.676

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button