POLITIKË

Luan Baçi: Kuvendi i Partisë Demokratike do të mbahet në 11 Dhjetor!

Në një postim në Facebook, deputeti i Fierit Luan Baçi nka reaguar menjehere pas mbledhjes se kryesise se PD-së: “Mbi vullnetin e anetaresis, se PD, nuk mundet dhe nuk del dot askush!?”,.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Sipas tij PD-ja nuk është pronë e askujt, por e mijërave anëtarëve, votuesve dhe simpatizantëve të kësaj partie.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Ai shkruan më tej se “Anetaresia e ka vendosur, ne 11 Dhjetor mblidhet kuvendi ne duhet te jemi te gjithe bashke, ne kuvend, te bejme ndryshimet e domosdoshme ne statut, te veme ne vend institucionin e votes, per nje PD me te forte, me te hapur, me te bashkuar!”

Postimi i plotë nga deputeti Luan Baçi

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"


Kuvendi i Partise Demokratike do te mbahet ne 11 Dhjetor!

Ky eshte vullneti i mbi 4200 delegateve qe kane firmosur, per mbledhjen e tij!

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Mbi vullnetin e anetaresis, se PD, nuk mundet dhe nuk del dot askush!

Te gjithe kane te drejten, te jene pjesemarres ne kuvend, te shprehin mendimin e tyre te debatojne, diskutojne dhe ne fund vendos vota!

Anetaresia e ka vendosur, ne 11 Dhjetor mblidhet kuvendi ne duhet te jemi te gjithe bashke, ne kuvend, te bejme ndryshimet e domosdoshme ne statut, te veme ne vend institucionin e votes, per nje PD me te forte, me te hapur, me te bashkuar!

Kundershtari yne i vetem eshte Edi Rama dhe kjo mazhorance e korruptuar!

Shqiptaret kane nevoj per nje opozite te pakapur dhe larg interesva meskine me pushtetin!

Ne 11 Dhjetor te gjithe bashke ne Kuvendin Kombetare te PD!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button