MOTITË NDRYSHME

Merrni masat! Rikthehet i ftohti siberian, sot temperatura deri në -5 gradë

Dita e sotme do të vijojë të jetë e shoqëruar me mot me kthjellime, por me temperatura sërish të ulëta, të cilat pritet të arrijnë deri në -5 gradë/celcius.

Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta në ulëtsirën perëndimore, por vranësira më të shpeshta do ketë në gjysmën lindore të Shqipërisë.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Pasditja sjell shpeshtim të vranësirave në verilindje dhe skajin juglindor duke rrezikuar dhe momente me reshje të pakta dëbore. Edhe orët e natës vijojnë në ndikimin e motit të vranët.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes por edhe në mesditë duke bërë që minimumi dhe maksimumi të luhaten nga -5°C deri në 12 °C.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Era do të fryjë mestare dhe e fortë nga Veriu-Verilindja duke arritur shpejtësi 55 km/h nga për pasojë në brigjet detare krijoket dallgëzim mbi 4 ballë.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button