BOTA

Rrëzimi i avionit në Milano, mes viktimave dhe miliarderi rumun, gruaja dhe djali i tij (EMRAT)

Detaje të reja kanë dalë nga përplasja e avioni në Milano të Italisë që i mori jetën 8 persona. Mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se mës viktimave ishte dhe miliarderi rumun Dan Petresku, gruaja e tij dhe djali si dhe pesë persona të tjerë.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Petresku, 68 vjeç, ishte një nga njerëzit më të pasur të Rumanisë. Ai drejtonte një firmë të madhe ndërtimi dhe zotëronte një sërë hipermarketesh dhe qendrash tregtare. Viktimë ka mbetur edhe gruaja e tij, 65-vjeçare e Petrescu dhe djali Dan Stefano, 30 vjeç.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button