KRONIKË

Sekuestrohen 1.2 miliardë lekë veshje kontrabandë, arrestohen 6 shtetas, bllokohen 5 magazina. Kontrolle edhe për drogë e armë

Një operacion i Prokurorisë së Tiranës ka çuar në pranga 6 persona, ndërsa janë bllokuar 5 magazina industriale që shërbenin për depozitimin e veshjeve të firmave të njohura.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Sipas burimeve janë sekuestruar rreth 1.2 miliard lekë veshje kontrabandë që janë sekuestruar që kanë qenë pa faturë fiskale.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Magazinat jane duke u kontrolluar dhe hetimet jane ende në vijim, ndërsa po kryhen dhe kontrolle për drogë dhe armë. Ajo që dihet edhe është e konfirmuar nga burime brenda Prokurorisë janë 6 masa arresti që janë ekzekutuara, nuk dihet nëse ka persona të tjerë të përfshirë në skemë abuzimesh. 6 të ndaluarit janë në ambientet e komisariatit.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button