POLITIKË

Situata me përmbytjet në Vlorë, Leli paraqitet në mëngjes dhe ikën, Rama njofton vizitë urgjente në zonat problematike

Sipas raportimit të bërë nga gazetarja e Fax News në Vlorë, Afrovita Hysaj, kryebashkiaku Dritan Leli kishte qenë mëngjesin e ditës së sotme prezent në zonat problematike të cilat ishin përmbytur ditën e djeshme.

Zona me problematike ka qenë ura e Mifolit e cila edhe u shemb si pasojë e prurjeve të mëdha të ujërave. 

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Ndërsa pak më parë është njoftuar se kryeministri, Edi Rama do jetë prezent në zonën më problematike për të bërë inspektimet lidhur me dëmet e bëra deri më tani, ndërkohë që situata paraqitet më e stabilizuar dhe më e normalizuar. Pritet që kryeministri të mbërrijë nga momenti në moment për të bërë vlerësimin e situatës dhe të dëmeve të shkaktuara nga përmbytjet.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button